Gyógyító húsleves influenza járvány esetére

A különböző közösségi portálokon se szeri, se száma azoknak a bejegyzéseknek, amelyekben arról panaszkodnak a kommentelők, hogy elkapta őket is az influenza. Fáj a fejük, torkuk, végtagjaik, netán be is lázasodtak, felkelni sincs erejük. A tomboló influenza járványt csak tovább tetézi a szokatlanul enyhe téli időjárás. Bár nem csodaszer, de ilyenkor jól eshet egy tál finom, gőzölgő húsleves. Sokan esküsznek rá, hogy a húslevesnek gyógyító hatása van, és ezt a tényt már tudósok is kimutatták.

A University of Nebraska egyetem kutatói bebizonyították, hogy a klasszikus húsleves csökkenti a megfázás, és a felső légúti megbetegedések tüneteit, és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. A tipikus vasárnapi ebéd első fogása, mely készülhet sertés-, marha-, csirke-, vagy akár kacsa húsból. A magyar gasztronómia egyik jellegzetes étele, sokak szerint a létező legjobb dolog, amivel egy ebéd csak kezdődhet. S bár az elkészítése nagyon egyszerű, ám időigényes, kezdő háziasszonyok is nyugodtan belevághatnak az elkészítésébe. A jó húsleves titka, hogy lassú tűzön és sokáig készül, akár három órán át. Mi most egy alap receptet osztunk meg veletek, természetesen mindenkinek megvan a nagyitól kapott jól bevált receptje, és tájegységenként is eltérőek a készítési szokások.

husleves

Hozzávalók:
80 dkg tetszés szerinti hús (sertés húsos csont, csirke aprólék)
4 l víz
5-6 db sárgarépa
3 db fehérrépa
1 karalábé
1 kisebb zeller
opcionálisan választható: egy kis darab karalábé, vagy káposztalevél
1 fej vöröshagyma
4-5 gerezd fokhagyma
1 db paprika
1 db paradicsom
Fűszerezése a són és borson túl mást nem igényel, bár tetszés szerint adhatunk hozzá petrezselymet.
A sóval óvatosan bánjuk, és ha gyógyító céllal fogyasztjuk, mindig igyunk utána egy pohár vizet.

Elkészítése:
Mindig hideg vízben kezdjük el főzni a húst. Hozzáadjuk a megtisztított zöldségeket, a sárgarépát, petrezselyem gyökeret, vöröshagymát, zellert, karalábét, paprikát, paradicsomot és a fokhagyma gerezdeket. Ízesítjük sóval, borssal. Lassú tűzön 4 órán át főzzük, nem szabad lobognia a levesnek. Főzés közben a habot folyamatosan le kell szedni. Ha megfőtt a levesünk leszűrjük, és cérnametélttel, vagy grízgaluskával tálaljuk.

Jó étvágyat!

A finom, forró húslevesünk elfogyasztása után pedig irány az ágy, és egy nagy alvás. Garantáltan jobb közérzettel fogunk felébredni, jobbulást minden influenzában szenvedőnek!

 

Szerző: Bakos Andrea
Rovata a Teletál Magazin oldalán: Bakos Andrea receptjei
Saját weboldala: http://oromkonyha.hu